Kiedy niemowlak zjawia się w domu dobrze jest pomyśleć o poduszce

To cudowny czas, kiedy niemowlę zjawia się w rodzinie. Dobrze jest mieć przyszykowane wszelkie niezbędne akcesoria, aby zapewnić dziecku i mamie potrzebny komfort.
Jeżeli chcemy karmić dziecko piersią, dobrze jest pomyśleć o właściwej poduszce.

Można wykorzystać zwyczajną poduszkę, jednak, gdy nabędziemy tę wytwarzaną właśnie do karmienia, zyskamy pewność, że będzie dobrze dziecku oraz mamusi. Jest wiele poduszek. Istotne jest to, aby wybrana poduszka do karmienia posiadała odpowiednią wielkość. Zbyt mała może sprawić, że dzieciątko będzie się czasami z niej zsuwało. Powinna być również usztywniona, co zagwarantuje dziecku stabilne oparcie w trakcie karmienia. Przy zbyt miękkiej poduszce ciało maluszka będzie się zapadało do środka. Tak mogłoby się stać podczas używania najzwyklejszych poduch.
poduszki do karmienia

Źródło: pixabay
zabawki dla niemowląt

Autor: pontipino.pl
Źródło: pontipino.pl
Oczywiście równie istotny jest materiał z jakiego zrobiona jest poduszka do karmienia. Winien być on miły w dotyku oraz posiadać wszelkie konieczne atesty. Materiał winien być dodatkowo antyalergiczny. Jeżeli chodzi o wypełnienie poduchy, istotne jest, by nie było go nazbyt mało. Najlepsze są włókna sylikonowe, posiadające właściwą sprężystość oraz przepuszczające powietrze. Możemy także zdecydować się na poduszki wykonane z pianki. Będą one dość sztywne, komfortowe dla niemowlaka jak również nie szeleszczą przy poruszaniu się dziecka, jak czynią to poduchy wypełnione styropianem. Zatroszczmy się także o dobrą wysokość naszej poduszki. Pamiętajmy jeszcze o tym, by wytypowana poducha miała zdejmowany pokrowiec, który można spokojnie wyczyścić.

Jak widać wiele mamy parametrów o które musimy zatroszczyć się kupując poduszkę do karmienia.

To prawda, że dziś mamy dostęp do wielu informacji, więc jeśli omawiana problematyka Cię zaciekawiła oraz chcesz uzyskać zbliżone wiadomości na ten temat, to sięgnij po więcej tutaj.

To wszakże wybór ważny i należy go dokonywać starannie.