Wyprawka dla malucha – lista obowiązkowa!

Kompletując wyprawkę dla oseska, nie daj się porwać obłędowi sprawunków. Cierpliwie dobieraj rzeczy, by po porodzie nie okazało się, iż brakuje ci czegoś istotnego. Sprawdź, co koniecznie należy mieć. Pamiętaj, aby nie kupować na początek zbyt wielu rzeczy dla oseska, bowiem dziecko po urodzeniu może być większe aniżeli przypuszczałaś.


[

niemowle

Autor: Vangelis Matos Medina
Źródło: http://www.flickr.com

]

Selekcjonuj ubrania wyłącznie z naturalnych dzianin. Najlepsza jest delikatna bawełna, frotte czy trykot, natomiast z grubszych materiałów – flanela oraz polar. Rzeczy dla niemowlęcia muszą być mięciutkie, przewiewne a także nie mogą krępować ruchów malucha. Nie mogą również obcierać delikatnej skóry pociechy suwakami albo sztywnymi falbankami.Kiedy po raz pierwszy wybierzecie się do sklepu z towarami dla noworodków, możecie doznać lekkiego zawrotu głowy. Wyprawka dla oseska – co musi zawierać? Oto garść konkretnych wskazówek, które przydadzą się Wam w trakcie sprawunków.
Wyprawka dla dzidziusia – poniżej nasz alfabet:

Antyalergiczne kosmetyki – w teorii wszystkie określone dla niemowląt powinny należeć do tejże grupy. Do niektórych jednakże dodawane są silne substancje zapachowe, jakie mogą uczulać. Jeżeli któreś z was jest alergikiem, musicie być szczególnie ostrożni, jako że brzdąc może być także skłonny do uczuleń. Wybierajcie dla niego kosmetyki przeznaczone dla bobasów, bezzapachowe a także nie mieszczące sztucznych barwników. Body. Na początek najodpowiedniejsze są ubranka rozpinane z przodu na całej rozciągłości. Po pewnym czasie, kiedy maluch trzyma już dobrze główkę starczy zapięcie na ramieniu lub szeroki dekolt.

Sprawdź, co znajdziesz w najnowszej treści (https://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Wykladziny/83). Te materiały również z pewnością będą dla Ciebie interesujące, ponieważ opisują pokrewną problematykę.

Najlepiej kupić trzy bez rękawów i trzy z długimi rękawami.

noworodek

Autor: Shermond Schoberg
Źródło: http://www.flickr.com
Butelka – jeśli zamierzasz karmić piersią, twojemu maluchowi będzie całkiem zbędna. Tak samo jak smoczki, sterylizatory itd. Chusta – jest wygodniejsza aniżeli nosidło, tak dla rodzicieli, jak i dla malucha. Można nosić w niej niemowlęcia od urodzenia. Jej minusem jest wysoka cena, szczęściem nie tak trudno uszyć ją samodzielnie.

Czapeczki – konieczne będą dwie. Jedna cienka, bawełniana, a druga cieplejsza. Dobrze, by była wiązana pod brodą na troczki, w przeciwnym wypadku będzie się zsuwać. Ręczniki dla dzieci – powinny być miękkie, delikatne, najlepiej z kapturkiem (sprawdź cenę).

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: