W wyczekiwaniu na maluszka

Każdy rodzic ma swoje oczekiwania, choć przeważnie o nich nie mówi, gdyż tak nie wypada. Każdy z przyszłych rodziców, a przynajmniej zdecydowana większość ma zakodowane wewnątrz pragnienie – chłopczyk czy dziewczynka? Wiadomo, że niezależnie od płci dziecka obdarzy je bezgraniczną miłością.

Oczekiwanie jednak udowadnia nam, że potrafi zamieszać w głowie, tak więc nie uwolnimy się od tej myśli, od knowań rodziny i znajomych, od przewidywań prywatnej wróżki…

Uśmiechnięte dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

A pewnie, są przyszli rodzice, którzy chcieliby wiedzieć więcej, pragną wiedzieć lepiej, więc korzystają z usług wróżki. Ta, która według niektórych posiadła tajemną moc i wiedzę udzieli im informacji dokładnie, czy to będzie chłopak czy dziewczyna. Jakie ubranka kupować, jakie spodnie dla dziecka? (spodenki dziecięce) Czy spodnie chłopięce, a może spodnie dziewczęce? (spodenki d;a chłopczyka) Częściej jednak rodzice pytają się czy z jego zdrowiem będzie wszystko dobrze, czy nie czycha na niego cała seria jakichś nieprzewidzianych zagrożeń, a jak tak, to jakiego typu są to niebezpieczeństwa. Czy warto się ich obawiać i także, czy jest możliwe złą moc zamienić w coś błahego, co tylko nastraszy, ale nie będzie w stanie aż tak zagrozić.

Oczywiście, że najważniejsze są badania lekarskie, częste kontrole u lekarza,

Dziecko na rowerku

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

sprawdzanie stanu przyszłego potomka przez upoważnionego i doświadczonego fachowca, niemniej dużo matek robi coś ponadto, tak jakby wiara w jakieś siły nadprzyrodzone była silniejsza niż wiara w naukę i racjonalne myślenie. Wielu specjalistów w dziedzinie medycyny z pewnością nie pochwala tego typu porad, choć znakomita ich większość zdaje sobie sprawę, iż jest to swego rodzaju forma wzbogacenia tej chwili oczekiwania. Nie prawią więc pacjentkom morałów z powodu korzystania z usług tego typu praktyk.

To oczywiste, gdyż tego rodzaju konsultacje u wróżki można porównać do przewidywań wśród najbliższej rodziny. Każdy stara się przewidzieć, jak to będzie, do kogo będzie to dziecko podobne z wyglądu, kogo charakter nabędzie, czy będzie często chorować, wierząc w to, że wszystko będzie dobrze. Identyczna sytuacja, w trakcie wizyty u wróżki może obrócić się w coś absurdalnego – pseudowizjonerskiego, także nie ma sensu przedkładać tej zabobonnej wiary, tych knowań i przewidzeń nad narodziny naszego potomka. Możemy albowiem tylko snuć przypuszczenia i liczyć na to, iż wszystko skończy się po naszej myśli.

Zaabsorbował Cię opisywany artykuł? Zobacz i sprawdź sala konferencyjna mikołajki teraz, tu znajduje się coś, co najprawdopodobniej również jest wartościowe.