Jak przygotować córkę na pierwszy dzień szkoły

Bycie rodzicem to dla wielu z nas realizacja marzeń. Wielu przyszłych rodziców marzy, planuje i myśli nad imieniem, stwarza scenariusze dla swojego dziecka, wszystko to z miłości. A później nadchodzi czas rozwiązania, następnie rzeczywistość, która wychowanie dziecka uzależnia od czasu i pieniędzy.

szkoła

Autor: Kaplan International
Źródło: http://www.flickr.com
Ten smutny wniosek nie jest przykry dla osób chcących mieć potomstwo, jest to po prostu realne spojrzenie na przyszłe wydarzenia. Już od początku musimy pomyśleć nad opieką, gdy jesteśmy w pracy. Oczywiście, macierzyński i tacierzyński to jest pewien sposób, lecz ta sytuacja nie trwa wiecznie i trzeba zaplanować istotną rzecz – opiekę. Najlepszą sytuację mają te rodziny, w których mężczyzna ma dobrą posadę i zarabia tyle, że kobieta może zostać w domu, by opiekować się potomstwem.

Może też to o sto osiemdziesiąt stopni inaczej, to mężczyzna zostaje, a kobieta zarabia. Taka sytuacja jest praktykowane, częściej z konieczności, aniżeli z wyboru. Nie jest to nic złego, to może i ciekawe rozwiązanie, lecz w naszej kulturze to zdecydowanie nie przejdzie, przynajmniej na razie. Są też pewne poglądy przemawiające za tym, iż to rodzicielka powinna być pierwszą osobą dla dziecka. Taka prawda, że matka to świat wewnętrzny, emocje, bezgraniczna miłość, ojciec zaś jest światem zewnętrznym, poznawanie świata, wyzwania. Jedno, jak i drugie jest potrzebne, lecz matka i dziecko to wieź, która ciężko opisać słowami.

Niemniej, opieka nad dzieckiem to jedna z najważniejszych czynności,

szkoła

Autor: HWUPetroleum
Źródło: http://www.flickr.com

trzeba dołożyć również poboczne, ważne tak samo elementy. Musimy kupić dziecku ubrania, kupować mu zabawki, a przede wszystkim chodzić z nim regularnie do lekarza. Nie jest możliwe, by zapomnieć, że edukacja pochłania wielką część dochodów, wyprawka dziecka do szkoły: farby w sztyfcie, fartuszki do szkoły, to rzeczy niezbędne, które musimy kupić naszemu dziecku.

W temacie szkoły doliczyć należy także wycieczki i kieszonkowe. W zależności od naszych możliwości są to pieniądze mniejsze lub cross 50 cm większe, jednakże zawsze powinniśmy regularnie dawać pociechom drobne, to oswaja z pieniędzmi.