Ubrania dla pociechy dostosowane do pory roku

Bajecznie bogata oferta rozmaitych ubrań przyprawia o zawrót głowy. Każde są ładne i najchętniej kupilibyśmy pełny asortyment, aczkolwiek trzeba gruntownie się zastanowić co jest konieczne na pierwsze dni życia noworodka.
Wybierając malutkie kaftaniki i body trzeba mieć na uwadze, że cera niemowlęcia jest cienka i delikatna, toteż bez trudu ulega podrażnieniom.

ubranka niemowlęce

Źródło: Fundacja NA RATUNEK
Wywołać je mogą ubranka z twardych tworzyw, a również napy, albo niewłaściwy proszek do prania. Istotne jest, aby ubranka niemowlęce były uszyte z bawełny naturalnej, bez zbytecznych aplikacji, jakie mogą tworzyć niepożądane odparzenia, wywoływać alergię, czy też pozostawiać odciski na skórze dziecka. Najodpowiedniej wybrać te w jasnych barwach, bowiem poniektóre barwniki mogą uczulać. Warto wybierać na początkowe dni dziecka ciuszki z bawełny certyfikowanej, która potwierdza, że w wyrobie nie odnalazły się złe związki o stężeniu niepewnym dla malucha. Najbardziej wygodne dla opiekunów i dla pociechy są każde ubranka rozpinane z przodu. Naturalnie ubranka dla dzidziusia winny być prawidłowo szykowane, wyprane i wyprasowane.

Ubrania dla malucha trzeba dostosować do pory roku tak, ażeby nie wychłodzić dziecka zimą, a latem nie przegrzać.

Jeżeli pragniesz być na bieżąco w owym zagadnieniu, to spodoba Ci się najnowsza wiadomość. Znajdziesz ją pod podkreślonym poniżej linkiem. A jeśli będziesz miał wątpliwości, chętnie na nie odpiszemy!

Garderoba dziecinna powinna być przede wszystkim bezpieczna, wygodna, stosownej jakości, także w ciekawej cenie.

Nim fasony i kolory zawrócą nam w głowie, należałoby zwrócić uwagę na to, czy wybrana garderoba jest bezpieczna dla pociechy, nie powoduje podrażnień i reakcji uczuleniowych. Ubrania nie powinny blokować działań pociechy.