Jakie przedszkola można wybrać? Jakiego rodzaju są najkorzystniejsze dla dzieci? O czym wiedzieć?

W przeszłości przedszkola były powszechne. Jedni pamiętają, drudzy nie, te państwowe placówki, na jakich jakość usług nikt nie zwracał uwagi. Przede wszystkim były darmowe i praktycznie każde dziecko tam szło, tak więc nie było specjalnych wymagań.

flamastry

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
przedszkole

Autor: Abrakadabra
Aktualnie jest zupełnie inaczej, ponieważ przedszkola kosztują, tak więc patrzymy na to jakiego typu są, czy warto wysłać tam swoje dziecko.

Obecnie przedszkole ma całkowicie inne zadania niż dawniej, jego wpływ na malucha ma właściwie ogromne znaczenie. Kreuje jego postawy społeczne, wpływa na jego socjalizację. Daje szansę na rozwój relacji interpersonalnych, a również na bardziej udaną integrację z rówieśnikami, i jak najbardziej edukuje. Każdy z rodziców jest w stanie wybierać między placówkami prywatnymi i publicznymi, lecz nie jest tak łatwo, jak dawniej, że nie było kłopotu z miejscem w tej placówce.
Obecnie są listy kolejkowe, na jakie trzeba się zapisać i czekać, aż na nas się zdecydują. Ogromna większość publicznych przedszkoli bierze od rodziców stałą opłatę, ma ona zastosowanie do pobytu 5-godzinnego, natomiast prywatne placówki funkcjonują różnie, ale na pewno starają się przygotować taką ofertę, aby każdy rodzic to właśnie na nich się zdecydował. W w większych ośrodkach miejskich jest sporo takich miejsc, więc możemy wybierać spośród różnorodnych opcji.

Kłopot mają osoby z mniejszych miast, a tym bardziej z terenów wiejskich, ponieważ tu często skazani są na jedno miejsce, niekoniecznie takie, o jakim marzyli. Trzeba jednak też pamiętać, że nie ma co tak przykładać do tego nadmiernego znaczenia, na pewno zaś warto zapisać malucha do przedszkola, ponieważ to najlepsze dla jego rozwoju.