Informacje na temat rekrutacji do przedszkoli znajdujących się na terenie Wrocławia

Rekrutacja dla przedszkolaków odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Znane są już kryteria rekrutacji do wrocławskich przedszkoli.
Obecnie prawo nakazuje przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania każde chętne dziecko w wieku 3-6 lat.

rekrutacja przedszkola wrocław

Autor: jess csx
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko powinno mieć zapewnione miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania maks. o 3 km. Jeśli odległość ta jest większa, gmina powinna zapłacić rodzicom czy opiekunom za przejazdy. Już teraz jednak wiadomo, że z powodu zmian w oświacie m.in. we Wrocławiu może być trudność ze znalezieniem miejsca w placówce dla każdego 3-latka. Zniesiono bowiem obowiązek szkolny dla sześciolatków, co oznacza, iż część z dzieci została w przedszkolach. W 2017 roku w przedszkolach będzie trzeba zatem zmieścić aż cztery roczniki, a nie trzy jak wcześniej. Na dodatek zapowiadają się przekształcenia wielu placówek z powodu likwidacji gimnazjów. Jeśli w publicznym przedszkolu nie będzie miejsca dla 3-latka to gmina Wrocław będzie musiała dofinansować placówkę, która zorganizuje u siebie brakujące miejsca. Za co przyznawane są punkty do rekrutacji do przedszkoli w 2017 roku?
salon

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o to jak wygląda rekrutacja przedszkola Wrocław tak samo jak pozostałe miasta przyznaje najwięcej punktów dziecku, którego oboje rodzice pracują, prowadzą firmę czy studiują.czytaj na stronie liceum mokotówDodatkowe punkty przyznawane są dzieciom uczęszczającym do żłobka i będącym pod opieką opiekuna dziennego.

Jednakże bez względu na punkty w pierwszej kolejności miejsca przyznawane są dzieciom z rodzin wielodzietnych, dzieciom niepełnosprawnym czy posiadającym niepełnosprawnego rodzica, a także dzieciom wychowywanym przez samotne matki czy ojców.

Jeżeli przedstawiony w tym miejscu wpis jest dla Ciebie ciekawy, kliknij tu, gdyż na pewno warto zobaczyć również (http://www.pischool.pl/angielski/) również inny analogiczny tekst.

Jeśli kogoś interesuje przedszkole Wrocław podobnie jak inne miasta udostępnił elektroniczny system rekrutacji.