Elektryczna niania jako przydatne wyposażenie przyszłych rodziców

Jeszcze przed urodzeniem pociechy większa część młodych rodziców kompletuje wyprawkę dla swojego malucha. Wśród wielu rzeczy przydatnych dla maluszka, na liście zakupów przyszłych rodziców często pojawia się elektryczna niania.

biurka

Autor: Olgierd Rudak
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku osiągalnych jest dużo rodzajów tego sprzętu i zadaniem rodziców jest wyłonić taki wzór, który bardzo dobrze sprawdzi się w ich przypadku.
Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Elektryczna niania może być analogowa, bądź cyfrowa. W zestaw tych sprzętów wchodzi nadajnik i odbiornik. Wartością urządzenia analogowego jest niska cena, silniejszy sygnał, a przez to także spory zasięg. W urządzeniu cyfrowym sygnał nadawany jest w formie kodowanej, przez co nie może być zaburzony przez inne sprzęty. Ton jest wyraźny, bez zniekształceń, jednak zasięg nie jest tak obszerny jak w wypadku analogowych. W handlu dostępne są również sprzęty wyposażone w kamerę, dzięki której opiekunowie zdołają także obserwować maluszka. Niektóre mają także tryb nocny. Dzięki wykorzystaniu podczerwieni można oglądać malucha przy zgaszonym świetle. Dla bardziej wybrednych wytwórcy wyprodukowali nianie elektroniczne z funkcją monitora oddechu.

Jeżeli wczytujesz się w ten tekst to oznacza, że wątek Cię niesamowicie zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony dobry hotel w poznaniu, a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Monitor sprawdza oddech malucha dzięki dyskom sensorowym umieszczonym pod materacykiem. Komunikuje o wstrzymaniu oddechu dziecka już po 15–20 sekundach od utrwalenia poprzedniego oddechu. Jest to wyjątkowo istotne w przypadku wcześniaków.

Znaczną wygodą jest to, że te sprzęty działają bezprzewodowo.
Może elektryczna niania nie jest urządzeniem głównej potrzeby, jednak dla komfortu i spokoju rodziców należałoby się w nią zaopatrzyć.