Jakie reguły należy stosować przy praniu oraz suszeniu odzieży z wrażliwych materiałów?

Czy pamiętasz jak mógłbyś wykonać niewielką niespodziankę swemu kilkuletniemu synowi? Oczywiście można by nabyć mu jakąkolwiek zabawkę, lecz może już pora, ażeby rozpocząć go powoli odczytywać jak małego faceta?
Mówi się, że to nie szata zdobi człowieka, wszakże czy też nie ma od tej niepisanej reguły żadnych wyjątków? Naturalnie, iż są.

szlafrok chłopięcy

Autor: Bartlomiej Mostek
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym na to dowodem może zostać elegancki szlafrok chłopięcy w przykładowo kolorze granatowym. Zamiast wszędobylskich samochodzików może posiadać tradycyjne przybrania w postaci pasków lub umieszczonych po wewnętrznej stronie wzorów. W wypadku tego typu odzienia bardzo ważny jest także surowiec, z którego był zrobiony taki szlafroczek. Często jest to stu procentowe mikrowłókno poliestrowe lub jedwab.

Jeżeli omawiana w tym artykule kwestia jest dla Ciebie zajmująca, to ponadto zobacz także podobne warte przeczytania (http://www.impuls.waw.pl) teksty!

Jeśli chodzi o kolorystykę, to dużo jest uwarunkowane od wieku dzieciaka, jednak powszechnie jest wiadome, że płeć męska preferuje odzież w ciemniejszych kolorach.

Oczywiście w wypadku wrażliwych tkanin należałoby pamiętać o fundamentalnych regułach takich jak pranie z ubraniami w podobnych kolorach, przy czym początkowych parę prań wręcz osobno, ażeby nie pofarbować różnych znajdujących się w pralce rzeczy. Niekiedy nie powinno się też takiego ubrania jak szlafrok chłopięcy wybielać, prasować czy prać na sucho. Jeśli zamierzamy go suszyć w pralkosuszarkach, należy pamiętać o tym, aby do jego osuszania nie używać zbytnio dużej temperatury.

Jeśli będziemy utrzymywać te reguły nie tylko do takiego ubrania jak szlafrok chłopięcy, to z pewnością będziemy się długo cieszyć z właściwego stanu naszego odzienia.