Skuteczne czytanie w języku angielskim – praktyczne rady

Istnieje mnóstwo sposobów, dzięki jakim można zwiększyć skuteczność naszego czytania po angielsku. Poniżej znajdziecie ciekawsze z nich.
Miej zawsze przy sobie słownik angielsko-polski.

Zasada ta jest chyba najważniejsza pośród tych, które przytoczymy. Niemalże w każdym tekście, który zdecydujemy się przeczytać po angielsku, odkryjemy słowa a także frazy, z jakimi uprzednio się nie spotkaliśmy. By nauka czytania szła nam gładko a także aby dobrze zrozumieć odczytywany tekst, powinniśmy rozproszyć wszelakie wątpliwości co do znaczenia wyrazów. Bez znaczenia, czy sięgniemy po konwencjonalny słownik z papieru, czy może słownik elektroniczny czy w postaci aplikacji na naszym smartfonie albo tablecie – istotne, ażeby dzięki niemu objaśnić słówko, z którym spotykamy się po raz pierwszy. Zwracajmy uwagę na niuanse językowe takie jak słowne gry. Angielski cechuje się mnogością tzw. gier słownych, których liczba w tekście może przewyższać ilość ich odpowiedników w języku polskim. To interesujące narzędzie językowe, dzięki któremu autor uzyskuje wyjątkowy rezultat, który może mieć oddziaływanie na interpretację odczytywanej przez nas pracy.
nauka czytania

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
hot wheels

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka czytania będzie o wiele bardziej skuteczna, jeśli usiądziesz wygodnie oraz czytał będziesz odprężony. Jeżeli będziemy odprężeni, przyswoimy więcej z czytanej treści, niż jeżeli odczytujemy w stresie, bądź gdy jesteśmy poddenerwowani.

Warto sięgnąć po lekturę wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a nie wówczas, kiedy musimy.odwiedź ten link kursy maturalne warszawa kursy maturalne warszawaOdczytując z musu będziemy rozmyślać o czymś innym, a większa część materiału uleci niepostrzeżenie.