Jako rodzice musimy pozostać jak najbardziej wrażliwi na to, jakiego rodzaju akcesoria kupujemy do każdorazowej pielęgnacji malucha

skąd one pochodzą?
Kiedy oczekujemy narodzin dziecka, naszą głowę zaprzątają najróżniejsze sprawy. Istotną kwestią, o której należy pamiętać jest rzecz jasna kwestia bezpieczeństwa malucha, która obejmuje w praktyce najróżniejsze obszary.

Jednym z nich jest zakupywanie w pełni bezpiecznych produktów do każdorazowej pielęgnacji dziecka.
Szczególnie nowo narodzone dziecko jest wrażliwe na różnego typu bodźce z otoczenia, zatem na pewno powinniśmy zadbać o to, by asortyment, który będziemy kupować, zachowywał wszelkie standardy bezpieczeństwa.

Ciekawią Cię prezentowane dane? Wejdź na nowy materiał a na pewno dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zafascynują.

Podstawą są oczywiście atestowane Produkty, jakie przeszły szereg możliwych testów w tym zakresie. Niezależnie o tego, czy na zakup czeka wanienka dla dziecka, kocyk, czy pościel dla niemowląt, każdy taki produkt musi być dokładnie przetestowany. Dlaczego o tym mowa?

Dzieciaki

Autor: Adam Rifkin
Źródło: http://www.flickr.com

ogląd - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W dobie dzisiejszego zalewania rynku dość tanimi artykułami z Chin, musimy być bardziej ostrożni co do tego, co kupujemy. Często produkty tego typu pozostawiają w praktyce sporo do życzenia. Oprócz jakość wykonania produktu, powinniśmy na pewno uwzględnić to, z jakich tworzyw jest on wyprodukowany. Koniecznie też musimy obserwować dziecko na bieżąco i zwracać uwagę jak reaguje stykając się z konkretnym produktem. Łatwo bowiem chociażby o różnego rodzaju uczulenia, jakie mogą zachodzić właśnie z uwagi na kontakt z mało bezpiecznym dla zdrowia noworodka tworzywem.

Jako rodzice musimy więc być wyjątkowo wrażliwi na to, jakiego typu zakupujemy akcesoria do każdorazowej pielęgnacji malucha i jakie jest źródło ich pochodzenia.