Nasze maluchy przez długi okres chodzą do szkoły - powinny mieć odpowiedni plecak

Zadbajmy o zdrowy kręgosłup swoich dzieci już od najmłodszych lat — zawsze kupujmy porządny plecak.


Wiedząc o tym, że nasze pociechy siedzą w murach szkoły wiele godzin każdego dnia przez minimum dwanaście lat, i to, że są zobligowane zawsze przynosić do szkoły kolekcję nielekkich podręczników, musimy kupić im porządny tornister.


karmienie
Opracował: AdminOfPlaygroup
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Chodzi przecież o ich zdrowie. Zdrowy kręgosłup to podstawa. Statystyki w obecnych czasach są przerażające, ponieważ wynika z nich, że coraz młodsze dzieci mają ogromne problemy z kręgosłupem i odczuwają duże bóle pleców. Może to wywołać poważne następstwa i skończyć się nawracającymi dolegliwościami w dorosłym życiu. Przez określenie dobry tornister, najczęściej mamy na myśli taki, który jest dostosowany do pleców szkraba. Zatem plecak nie może być zbyt duży i powinien mieć regulowane szelki. Powinien mieć również pasek piersiowy, by szelki ciągle się nie ześlizgiwały z ramion — szczególnie u szczupłych maluchów czy zimą ze śliskiej kurtki. Najlepiej byłoby, gdyby plecak posiadał wyprofilowane plecy. To podstawa. Tornister musi być wygodny nie tylko od strony zdrowotnej, ale także od logistycznej. Powinien posiadać kilka przegród — na książki, na jedzenie oraz na ciuchy i tenisówki na W-F. Poza tym, musi mieć także kieszeń na butelkę.


Polecamy też

O jakich rzeczach pamiętać, gdy wychowujemy dziecko? Co wtedy warto zakupić? Jakiego rodzaju elementy są istotne?

kapcie dla dziecka
Opracował: Garry Knight
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Gdy dziecko pojawia się na świecie to zaczyna się nowy okres w naszym życiu, powinniśmy więc przewartościować różnorodne sprawy, żeby sobie z tym poradzić. Z tym też jest związany szereg obowiązków, które są konieczne, żeby sobie to wszystko zorganizować.


Istotnym elementem będzie też uchwyt, aby plecak dało się powiesić na haczyku przy ławce lub w szatni i odblaski, które muszą być wkomponowane w wygląd plecaka tak, by nasz maluch był doskonale widoczny na drodze po zapadnięciu zmroku.
2018-12-12 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.