Na co trzeba zwracać uwagę w czasie zakupu bezpiecznej zabawki?

Gdy myślimy o zabawkach, zazwyczaj widzimy w myślach przeróżne lalki, resoraki albo pluszowe zwierzaki. Zapominamy jednak, że nasze psy czy koty, zwłaszcza gdy są jeszcze bardzo małe, również chciałyby się trochę pozabawiać.
Na szczęście w branżowych sklepach jest ich bardzo dużo.


nauczyciel uczący dzieci
Opracował: Project NEURON
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Trzeba jednak uważać, gdyż nie wszystkie produkty są uznane jako bezpieczne.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie ciekawy, to szybko kliknij tu i sprawdź tamto opracowanie (http://www.1000klockow.pl/galeria/) - tam również znajdziesz dużo ciekawych informacji.

W przypadku zabawki dla zwierząt obowiązują analogiczne reguły, jak przy wybieraniu zabaweczek dla naszych dzieci. Dlatego też na wszelki wypadek nie powinniśmy kupować towarów, które pochodzą z Azji, zatem z Chin czy Korei. W takich państwach dopuszczalne jest stosowanie materiałów, z których nie powinny być wytwarzane jakiekolwiek zabawki.

Niezmiernie nam miło, że powyższy artykuł zostawił po sobie przyjemne wrażenie. Mamy zamiar zaprosić Cię do następnej witryny - tam można zobaczyć tutaj (https://boskabijoux.pl/) zajmujące fakty.

Zazwyczaj zdarzają się też przekroczenia dozwolonych norm, np. zawartości ftalanów. Niezwykle istotny jest też kształt zabawki, ponieważ nie powinien on zawierać jakichkolwiek ostrych krawędzi czy części. Bezpieczne zabawki dla zwierzaków mogłyby być niezwykle kolorowe, ponieważ to wzbudza zainteresowanie czy też nawet wyobraźnię.


Nabywając zabawki, bez względu na fakt, czy też jest to prezent dla malucha czy dla np. kota, trzeba wtedy sugerować się wiekiem. Tu bardzo pomocne mogą się okazać informacje umieszczone na opakowaniu. Może to być informacja tycząca się docelowej grupy wiekowej lub przestroga. Zabawka musi być dokładnie obejrzana przed jej zakupem.
Chodzi tutaj o to, żeby nie posiadała ona jakichkolwiek odstających elementów czy sztywnych krawędzi. Takie zabawki powinny posiadać właściwe zaświadczenia i dane pozwalające na identyfikację producenta.
2019-09-30 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.