Jakie zajęcia dodatkowe wybrać dla naszego potomka?

W internecie, w lokalnych periodykach, albo w rozgłośniach radiowych coraz to częściej możemy spotkać ogłoszenia firm trudniących się przeprowadzaniem różnych nadobowiązkowych zajęć dla dzieci.
Sektor edukowania pozaszkolnego stale się powiększa. W związku z tym zjawiskiem rodziciele bezustannie zadają sobie pytania: czy a także które z zajęć będą odpowiednie dla ich dziecka? Na z ofert odpowiedzieć? Czy ich latorośl nie jest jeszcze za mała na pewnego typu formy zajęć? Maluchowi do trzeciego roku życia praktycznie wystarczy opieka rodzicielki, babci lub - w razie konieczności - opiekunek w żłobku. Jednak wraz z wiekiem potomka można pokusić się na dodatkowe zajęcia dla niego- .

nauka gry na pianinie
Opracował: woodleywonderworks
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Rzecz jasna nie wolno przesadzać w tym temacie, ponieważ nasza pociecha ma prawo żeby wypocząć czy też po prostu się nieco ponudzić. Wybierając zajęcia dla latorośli powinniśmy się kierować jego zamiłowaniami, próbować różnych zajęć. Dla przedszkolaków najlepsze byłyby zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, w trakcie których malec rozwinąć się może zarówno fizycznie, jak też manualnie: rysując, tańcząc, grając na różnych instrumentach , a również miło pędząc czas ucząc się obcych języków (poprzez oczywiście grę), że im młodsze dzieci tym szybciej się uczą, co jest związane z szybkim przyrostem neuronów.

Dobrze o tym pamiętać, zwłaszcza w przedmiocie nauki języka. Najistotniejsze, aby smyk uczestniczył w tychże zajęciach z dużą chęcią i świetnie się w trakcie nich bawił, a nauka przyjdzie poniekąd "mimochodem". Z czasem będzie widać które zajęcia pociągają nasze dziecko w największym stopniu. Starszaka w szkolnym wieku zaś z powodzeniem możemy posłać przykładowo na naukę gry na pianinie, flecie bądź jakimkolwiek innym instrumencie muzycznym, który spodoba się naszemu potomkowi- zobacz więcej.

Takie zajęcia na pewno uczą - poza nauką gry - systematyczności. Ale można wybrać również jakiekolwiek inne rozrywki, na przykład: zajęcia szachowe, koło turystyczne czy drużyna harcerska. Nie zapominajmy równocześnie o zajęciach ruchowych, przykładowo: pływackich, biegowych, siatkarskich itp., albowiem bardzo istotnym jest aby nasze dziecko polubiło ruch, który najlepiej aby był mu towarzyszem w ciągu całego życia, podobnie jak zdrowe odżywianie.


Polecamy też

8 koncepcji na zorganizowanie ciekawej zabawy dla maluchów

Dziecko w samochodziku
Opracował: Raíssa Viza
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeżeli nie pragniemy by nasze dzieci się nudziły i zamiast bawić się na dworze siedziały w domu, to bez wątpienia musimy zatroszczyć się o to, by posiadały jak najszerszy wybór zabawek. A jeśli jeszcze posiadamy ogród, na którym mają możliwość się pobawić i na który mają szanse wynieść te zabawki, to z pewnością bez większego kłopotu wyszukamy dla nich coś właściwego, co będzie bezpieczne, ciekawe oraz jednocześnie spowoduje, że dzieci razem z kolegami będą miały szanse rozwijać swoje kreatywne myślenie.
2018-06-21 17:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.