Przewidywanie pogody

Zjawiska atmosferyczne, po mimo, że oglądane i odczuwane przez nas wszystkich na co dzień, nie zostały jeszcze do końca wyjaśnione przez co najczęściej dla wielu z nas pozostają zagadką. Na jakiej zasadzie tworzy się tęcza Dlaczego piorun nie trafia w jedno miejsce 2 razy Dlaczego pada grad?

Opracował: Marcus Vegas
Warunki związane z zachmurzeniem, średnia temperatura dla danej pory dnia, poziom wilgotności czy albo natężenie i rodzaj wiatru to tylko niektóre dane przygotowane dla nas w meteorologicznym. Zaledwie 3 zdaniowy opis wystarczy, by odpowiednio przygotować się na wszelkie zjawiska atmosferyczne z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Siła wiatru, prognozowane opady albo ich brak, szacowana liczba stopni Celsjusza niezbyt długi opis - prosty przepis na to by uniknąć codziennych pogodowych wpadek.

Przed wyjściem z domu lub planowanym wyjazdem warto tylko zarezerwować sobie chwilę i sprawdzić na jakiego typu pogodowe niespodzianki powinniśmy być przygotowani.Na innych stronach z pogodą, by dogrzebać się do potrzebnych informacji musimy kolejno zaznaczyć kontynent, miasto, wielkość mapki lub wykonać inne, niepotrzebne kroki. Nasz serwis to krótka|nieskomplikowana prognoza dla naszego regionu|obszaru|miasta czyli dokładnie to czego nam trzeba na co dzień - temperatura, opady|rodzaj przewidywanych opadów|dane o opadach i rodzaj zachmurzenia|ewentualne, spodziewane zachmurzenie. Zmienna dynamika cyrkulacji, duża siła wiatru oraz wiele zjawisk meteorologicznych to przede wszystkim przyczyny dla których próby prognozowania pogody na czas bardziej odległy aniżeli 4-5 dni bardzo często mają odniesienia w rzeczywistości. Największa, bo ponad 84 procentowa sprawdzalność prognoz pogody jest notowana właśnie dla przewidywań niskookresowych sporządzanych dla małych obszarów. Obszar klimatyczny, w którym jesteśmy powoduje, że znajdujemy się w obrębie mapy ryzyka pogodowego. Co prawda, trzęsienia ziemi lub błotne ulewy czy trzęsienia ziemi są dla nas czymś niezmiennie rzadkim jednak możliwość przewidzenia dokładnej wartości temperatury, intensywności opadów czy też siły wiatru sprawia, że dobrze sprawdzalne są tylko prognozy na krótki okres dla określonego obszaru. Rekordy ciepła, rekordy siły wiatru czy stopień opadów, zdarzające się ostatnio są bez wpływu na możliwości prognozowania pogody. I choć na co dzień nie musimy obawiać się aż tak mocnych zjawisk to kontrolując pogodę, zawsze patrzmy na prognozę opracowaną najdalej na kilka dni i dostosowaną do naszego regionu, bowiem jedynie meteorologiczne prognozy na max.


Polecamy też

Imadło pomoże nam wszystko utrzymać

spodnie
Opracował: Seth Anderson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Należy zainwestować w mocne produkty

Na rynku zjawia się wiele różnych przedmiotów, które różnią się nie tylko kwotą, lecz również jakością. Warto wybierać te, w których jedna i druga możliwość będzie jak najwyższa, gdyż wtenczas będziemy mieli świadomość, że świetnie nam będą służyć przez sporo lat.
2005-06-15 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.