Przewidywanie pogody

Zjawiska atmosferyczne, po mimo, że oglądane i odczuwane przez nas wszystkich na co dzień, nie zostały jeszcze do końca wyjaśnione przez co najczęściej dla wielu z nas pozostają zagadką. Na jakiej zasadzie tworzy się tęcza Dlaczego piorun nie trafia w jedno miejsce 2 razy Dlaczego pada grad?

Opracował: Marcus Vegas
Warunki związane z zachmurzeniem, średnia temperatura dla danej pory dnia, poziom wilgotności czy albo natężenie i rodzaj wiatru to tylko niektóre dane przygotowane dla nas w meteorologicznym. Zaledwie 3 zdaniowy opis wystarczy, by odpowiednio przygotować się na wszelkie zjawiska atmosferyczne z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Siła wiatru, prognozowane opady albo ich brak, szacowana liczba stopni Celsjusza niezbyt długi opis - prosty przepis na to by uniknąć codziennych pogodowych wpadek.

Przed wyjściem z domu lub planowanym wyjazdem warto tylko zarezerwować sobie chwilę i sprawdzić na jakiego typu pogodowe niespodzianki powinniśmy być przygotowani.Na innych stronach z pogodą, by dogrzebać się do potrzebnych informacji musimy kolejno zaznaczyć kontynent, miasto, wielkość mapki lub wykonać inne, niepotrzebne kroki. Nasz serwis to krótka|nieskomplikowana prognoza dla naszego regionu|obszaru|miasta czyli dokładnie to czego nam trzeba na co dzień - temperatura, opady|rodzaj przewidywanych opadów|dane o opadach i rodzaj zachmurzenia|ewentualne, spodziewane zachmurzenie. Zmienna dynamika cyrkulacji, duża siła wiatru oraz wiele zjawisk meteorologicznych to przede wszystkim przyczyny dla których próby prognozowania pogody na czas bardziej odległy aniżeli 4-5 dni bardzo często mają odniesienia w rzeczywistości. Największa, bo ponad 84 procentowa sprawdzalność prognoz pogody jest notowana właśnie dla przewidywań niskookresowych sporządzanych dla małych obszarów. Obszar klimatyczny, w którym jesteśmy powoduje, że znajdujemy się w obrębie mapy ryzyka pogodowego. Co prawda, trzęsienia ziemi lub błotne ulewy czy trzęsienia ziemi są dla nas czymś niezmiennie rzadkim jednak możliwość przewidzenia dokładnej wartości temperatury, intensywności opadów czy też siły wiatru sprawia, że dobrze sprawdzalne są tylko prognozy na krótki okres dla określonego obszaru. Rekordy ciepła, rekordy siły wiatru czy stopień opadów, zdarzające się ostatnio są bez wpływu na możliwości prognozowania pogody. I choć na co dzień nie musimy obawiać się aż tak mocnych zjawisk to kontrolując pogodę, zawsze patrzmy na prognozę opracowaną najdalej na kilka dni i dostosowaną do naszego regionu, bowiem jedynie meteorologiczne prognozy na max.


Polecamy też

Fachowe warsztaty Lean Management - ciekawe oferty szkoleniowe

Kurs na sali szkoleniowej
Opracował: Sterling College
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Szkolenia Lean Management są oferowane współcześnie przez rozmaite ośrodki szkoleniowe, wskutek tego jeśli ciekawi Cię skorzystanie z tego typu kursu to prawdopodobnie znajdziesz wiele fascynujących i bardzo intrygujących ofert szkoleniowych.
2005-06-15 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.