Obliczenia statystyczne jako zawikłana i charakterystyczna dziedzina informacji

Obliczenia statystyczne to ciężka i szczególna dziedzina informacji.

Analiza statystyczna to wykrywanie prawidłowości w badanych zjawiskach i tłumaczenie ich za pomocą metod statystyki matematycznej.


pomoc w analizie statystycznej
Opracował: KamiPhuc
Podpatrzone na: flickr.com
Analiza statystyczna do prac magisterskich, bądź licencjackich mogą przynieść ciekawe i przydatne wnioski. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie zobacz link . Muszą jednak być przemyślane, dobrze zaplanowane i zrealizowane w sposób profesjonalny.


Działania statystyczne wykorzystuje się do opisu zjawisk masowych. Zestawienia danych do przedstawienia zjawisk masowych zapewniają między innymi biura statystyczne poprzez rejestry powszechne. Zestawienia te posiadają formę tabel, z których można dowiedzieć się, w jakim procencie dane zjawisko następuje, tabel ogłaszanych między innymi w rocznikach statystycznych.


Zamierzeniem analizy statystycznej jest otrzymanie jak największej informacji z uzyskanych danych. Żeby zbiór danych był dobrą bazą do analizy statystycznej, trzeba ustalić, jaką informację o badanym zjawisku mają przynieść dane, zaprojektować badanie, zreasumować zbiór danych z obserwacji uwydatniając tendencje, jednak rezygnując ze szczegółów.


Pomoc statystyczna jest stosowana w wielu obszarach wiedzy, w niektórych z nich tak intensywnie, że doczekała się własnej nomenklatury i sprofilowanych strategii. Więcej ciekawych informacji znajdziesz pod tym linkiem pomoc statystyczna Z czasem wytworzyły się obszary z pogranicza statystyki i różnych nauk.


Polecamy też

Mała rzecz, która może być przydatna w kilku sytuacjach. Jest potrzebna, kiedy się tego najmniej spodziewamy

las
Opracował: Jereme Rauckman
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Doskonale zrobić coś z tak naprawdę niczego. absurdalna myśl? Niekoniecznie. Z odpowiednim gadżetem mamy szansę zrobić jeszcze więcej niż się wydaje. Przykład? Karta przeżycia.


Przedmiotem zainteresowania statystyki są procedury pozyskiwania i prezentacji, a przede wszystkim analizy danych opisujących fakty, w tym masowe. Dzięki tym danym jest możliwość ustalić zmienność zjawisk masowych, tendencji ich przeobrażeń w czasie.
2018-07-11 16:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.