Informacje na temat rekrutacji do przedszkoli znajdujących się na terenie Wrocławia

Rekrutacja dla przedszkolaków odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Znane są już kryteria rekrutacji do wrocławskich przedszkoli.


Obecnie prawo nakazuje przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania każde chętne dziecko w wieku 3-6 lat.


rekrutacja przedszkola wrocław
Opracował: jess csx
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Dziecko powinno mieć zapewnione miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania maks. o 3 km. Jeśli odległość ta jest większa, gmina powinna zapłacić rodzicom czy opiekunom za przejazdy. Już teraz jednak wiadomo, że z powodu zmian w oświacie m.in. we Wrocławiu może być trudność ze znalezieniem miejsca w placówce dla każdego 3-latka. Zniesiono bowiem obowiązek szkolny dla sześciolatków, co oznacza, iż część z dzieci została w przedszkolach. W 2017 roku w przedszkolach będzie trzeba zatem zmieścić aż cztery roczniki, a nie trzy jak wcześniej. Na dodatek zapowiadają się przekształcenia wielu placówek z powodu likwidacji gimnazjów. Jeśli w publicznym przedszkolu nie będzie miejsca dla 3-latka to gmina Wrocław będzie musiała dofinansować placówkę, która zorganizuje u siebie brakujące miejsca. Za co przyznawane są punkty do rekrutacji do przedszkoli w 2017 roku?


salon
Opracował: Random Retail
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Jeżeli chodzi o to jak wygląda rekrutacja przedszkola Wrocław tak samo jak pozostałe miasta przyznaje najwięcej punktów dziecku, którego oboje rodzice pracują, prowadzą firmę czy studiują. Dodatkowe punkty przyznawane są dzieciom uczęszczającym do żłobka i będącym pod opieką opiekuna dziennego.


Polecamy też

Czapeczka - dlaczego należy zakładać ją bobasom?

Czapeczka dziecięca
Opracował: LornaWatt
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pojawienie się na świecie malucha niesie za sobą sporo zmian. Na pierwszy plan wysuwają się potrzeby młodego człowieka.


Jednakże bez względu na punkty w pierwszej kolejności miejsca przyznawane są dzieciom z rodzin wielodzietnych, dzieciom niepełnosprawnym czy posiadającym niepełnosprawnego rodzica, a także dzieciom wychowywanym przez samotne matki czy ojców. Jeśli kogoś interesuje przedszkole Wrocław podobnie jak inne miasta udostępnił elektroniczny system rekrutacji.
2018-01-18 11:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.