Wyodrębnij plac zabaw na pobliskim osiedlu

Kiedy posiadamy małe dziecko, chcemy aby miało ono odpowiednie miejsce na otwartym powietrzu, gdzie może się bawić wspólnie z rówieśnikami. Niestety, część z nas mieszka w blokach a nie w posesjach jednorodzinnych, gdzie o taką sferę znacznie prościej.
Jednak również wśród bloków możemy wydzielić właściwe miejsce, z pomocą naszej wspólnoty mieszkaniowej.


Relaksująca się kobieta
Opracował: Bob Jenkin
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Świeżo wznoszone osiedla zazwyczaj już w planach mają wpisane certyfikowane place zabaw.

Czy nasz post wywarł na Tobie pozytywne wrażenie? Wejdź w takim razie na naszą nową witrynę - tam można zobaczyć także (https://brilla.com.pl/k/torebki-damskie/) następne atrakcyjne wpisy.

Lecz co począć, kiedy mieszkamy w wiekowej kamienicy, a tam nie ma właściwie wydzielonego placu dla najmłodszych? Wówczas warto zdać podanie do swojej wspólnoty, z sugestią o zbudowanie terenu dla dzieci. Na pewno wielu innych rodziców nas wspomoże, chcąc żeby ich pociechy mogły gdzieś bezpiecznie się bawić. Tego rodzaju certyfikowane place zabaw można zlecić u profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w takich projektach. Środki na realizacje możemy pokryć z funduszu remontowego a także ze środków unijnych.


Kolorowy i funkcjonalny pokój dla dziecka
Opracował: www.indeco.pl
Podpatrzone na: www.indeco.pl


huśtawka ważka
Opracował: Stars for Europe
Podpatrzone na: Stars for Europe


Co powinno znaleźć się na tego rodzaju placu? Oczywiście zawsze zależne będzie od tego, jak rozległy obszar zagospodarujemy. Na pewno dzieciom spodoba się huśtawka ważka, pamiętajmy jedynie aby ustawić przynajmniej dwie. Także odpowiednio skonstruowana zjeżdżalnia zrobi furorę. Na środku placu dobrze zamontować piaskownicę, gdzie maluchy będą mogły budować konstrukcje z piasku. Można także zastosować urządzenia dla dorosłych, instalując rowerek, albo inne akcesoria treningowe. Taki plac trzeba odgrodzić, żeby był bezpieczniejszy i mniej narażony na zniszczenia ze strony chuliganów.
Jeśli pragniesz, aby twoje pociechy miały się gdzie podziać, powinieneś zaproponować postawienie placu zabaw w swoim otoczeniu. Kiedy właściwie dogadasz się z innymi mieszkańcami, środki na budowę znajdziesz w kasie wspólnoty, można także ubiegać się o dotację unijną.
2020-06-06 07:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.