Własnym pociechom chcemy dać wszystko to co najlepsze

Z chwilą gdy tylko na świecie pojawi się taka mała istotka robimy wszystko, aby maluchowi nie brakowało niczego.


To wszystko wynika z miłości - bezgranicznej i bezwarunkowej. Takie maluchy rosną zatem otaczane tą miłością, która czasami okazuje się nie tylko ślepa, lecz również może przysporzyć maluszkowi wiele stresu w późniejszym czasie.
maluchy
Opracował: Bill & Vicki T
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


zestaw
Opracował: flattop341


Niemożliwe? Oczywiście, że możliwe, tylko w tym ogromie uczucia do brzdąca trudno to zauważyć. Od samego początku przecież maluchy mają zapewnione wszystko to, czego potrzebują. Z upływem czasu staramy się dawać to, o co poproszą - bo przecież tak bardzo trudno jest odmówić własnemu maluszkowi. Z tej miłości udaje nam się bezwiednie otaczać nasze maluchy pewnego rodzaju parasolem ochronnym - i to takim nie do przebicia. Chronimy więc te niczemu niewinne maluchy przed całym złem świata. Zdecydowanie ingerujemy w zabawy dzieci kiedy tylko zauważymy, iż ktokolwiek choćby słowem uraził nasze maluchy.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, zobacz ten link - to bez dwóch zdań świetne opracowanie tej sprawy. Obowiązkowo to przeczytaj!

Drodzy rodzice - nie tędy droga. Nawet maluchy powinni uczyć się na własnych błędach tego, iż życie to nie pasmo przyjemności, lecz również czasami i niemiłe doświadczenia. W jaki sposób mają się o tym przekonać, jeśli my nie dopuszczamy go do takich sytuacji. Pamiętajcie o tym, iż maluchy taka sielanka czeka tylko do momentu, póki nie pójdą do przedszkola. Tam są zmuszeni sobie radzić sami, a z pewnością nie będą na to gotowi, by stawić czoła przeciwnościom. Czy na tym ma się opierać uczucie rodzica, iż funduje dziecku taki stres?


skarpetki
Opracował: Gatta
Podpatrzone na: Gatta


Należy kochać własne dzieciaczki - temu nikt nie zaprzeczy.
Niech to będzie jednakże ogromnie dojrzała miłość, wówczas wyposażymy je w to, co życiu najbardziej ważne, czyli w zdolność radzenia sobie osobiście w bardzo trudnych sytuacjach.
2019-08-05 11:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.