Czapeczka - dlaczego należy zakładać ją bobasom?

Pojawienie się na świecie małego człowieka przynosi mnóstwo zmian. Najważniejsze stają się potrzeby malucha.


Czapeczka niemowlęca
Opracował: Haylee Sherwood
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
rodzice nierzadko zrobią wszystko, ażeby zapewnić swej pociesze to, co najlepsze.


Czapeczki niemowlęce od lat są tematem gorących dyskusji babć i mam, stając się bardzo często międzypokoleniową kością niezgody. Parafrazując słynny hamletowski cytat można skonstatować: kupować czy nie - oto jest pytanie. Rozstrzygnięcie owego dylematu bez wątpienia nie jest łatwe. Więcej przemawia jednakże za tym, by mieć je w zanadrzu. Czemu? Pamiętajmy, iż dziecko w pierwszych miesiącach życia traci ciepło cztery razy szybciej niż dorosły. Maluszek nie ma jeszcze w pełni ukształtowanego systemu termoregulacji. Dopiero uczy się utrzymywać stałą temperaturę swego ciała.

Zaciekawił Cię ten materiał? To doskonale, ponieważ oryginalny wpis (https://stadion.bialystok.pl/home/strefa-biznesu/oferta/koncerty.html) ma zbliżone dane do publikowanych.

Dodatkowo, jest nader wrażliwy na przewiewy a także rozmaite infekcje. Kompletując szafę niemowlaka trzeba bezwzględnie zaopatrzyć się w czapki dziecięce zimowe ( więcej znajdziesz na www), zwłaszcza teraz, kiedy aura za oknem daje nam się we znaki, a na dworze robi się coraz zimniej.


Polecamy też

Place zabaw dla młodych zdecydowanie powinny być przede wszystkim całkowicie bezpieczne

dzieci
Opracował: Ghislain Berger
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach na nasze dzieci czeka o wiele więcej niebezpieczeństw niż jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj chyba żaden rodzic nie wyobraża sobie aby zostawić swoje dziecko bez nadzoru - tymczasem jeszcze kilka lat temu to my sami wychodziliśmy na zewnątrz z innymi dzieciakami i bawiliśmy się w przeróżnych miejscach, w których czasem było mocno niebezpiecznie. Obecnie jednak czasy się trochę zmieniły, dlatego na pewno powinieneś wielką uwagę zwracać na to, gdzie bawią się Twoje dzieci. Okazuje się, że nawet klasyczny plac zabaw może nieść za sobą różne zagrożenia - dlatego powinieneś zawsze skrupulatnie sprawdzać stan placu zabaw, na którym bawią się Twoje pociechy.


W okresie jesienno-zimowym nakrycie głowy staje się niezbywalnym „elementem” każdego spaceru - bez względu na to czy trwa on parę czy kilkanaście. Czapka powinna dobrze przylegać do ciała naszej pociechy.

Omawiany temat Cię zafascynował? Więc odwiedź stronę (wilanow.varsovia.edu.pl/o-nas/), ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu interesujące informacje, opisujące to zagadnienie.

Osłonka na uszka oraz wiązanie pod brodą też bardzo się przydadzą.
2019-11-13 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.