Czapeczka - dlaczego należy zakładać ją bobasom?

Pojawienie się na świecie małego człowieka przynosi mnóstwo zmian. Najważniejsze stają się potrzeby malucha.


Czapeczka niemowlęca
Opracował: Haylee Sherwood
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
rodzice nierzadko zrobią wszystko, ażeby zapewnić swej pociesze to, co najlepsze.


Czapeczki niemowlęce od lat są tematem gorących dyskusji babć i mam, stając się bardzo często międzypokoleniową kością niezgody. Parafrazując słynny hamletowski cytat można skonstatować: kupować czy nie - oto jest pytanie. Rozstrzygnięcie owego dylematu bez wątpienia nie jest łatwe. Więcej przemawia jednakże za tym, by mieć je w zanadrzu. Czemu? Pamiętajmy, iż dziecko w pierwszych miesiącach życia traci ciepło cztery razy szybciej niż dorosły. Maluszek nie ma jeszcze w pełni ukształtowanego systemu termoregulacji. Dopiero uczy się utrzymywać stałą temperaturę swego ciała. Dodatkowo, jest nader wrażliwy na przewiewy a także rozmaite infekcje. Kompletując szafę niemowlaka trzeba bezwzględnie zaopatrzyć się w czapki dziecięce zimowe ( więcej znajdziesz na www), zwłaszcza teraz, kiedy aura za oknem daje nam się we znaki, a na dworze robi się coraz zimniej.


Polecamy też

Komu mógłby dopomóc psycholog rodzinny i jakiego rodzaju kłopoty rozwiązuje?

fisher price
Opracował: Lisa Stevens
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W życiu zdarzają się sytuacje, gdy nie umiemy sobie sami poradzić. Wówczas niezbędna będzie pomoc fachowca. Psycholog mógłby dopomóc dzieciom, parom i całym rodzinom.


W okresie jesienno-zimowym nakrycie głowy staje się niezbywalnym „elementem” każdego spaceru - bez względu na to czy trwa on parę czy kilkanaście. Czapka powinna dobrze przylegać do ciała naszej pociechy. Osłonka na uszka oraz wiązanie pod brodą też bardzo się przydadzą.
2019-04-23 15:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.