Jaki powinien być plac zabaw z myślą o oczekiwaniach najmłodszych

Intensywna wyobraźnia dziecka wymaga od niego ruchu na świeżym powietrzu. To pod najmłodszych tworzone są nowoczesne place zabaw, na których dzieciaki mogą szaleć i czerpać radość z życia. Place zabaw dla wszystkich identyfikujemy zwykle przez ciąg atrakcji z drewna jak mostki, budki, schodki i plastikowe wykończenia (zjeżdżalnie).

Dowiedz się jaki plac zabaw będzie najlepszy? Gwarantujemy pełną satysfakcję

Plac zabaw dla dzieci
Opracował: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
O atrakcyjności miejsc na zabawę dzieci świadczą na pewno urządzenia na plac zabaw, a konkretne ich stan. Używane regularnie, ale niewyeksploatowane urządzenia gwarantują dzieciakom poczucie spełnienia i wyszalenia się przez możliwość korzystania z wszystkich fragmentów placu.

Przy konstrukcji części omawianych placów znaczącą rolę odgrywa docelowy target pod przyszły plac zabaw. Gdy ma służyć on najmłodszych dzieciom, w wieku przedszkolnym i żłobkowym, powinien być odpowiednio niewysoki przez co i bezpieczny. Starszaki uznaliby ten plac i trzyschodkowy domek i zjeżdżalnię na 1,5 metra długości za „nudne”, jednak dla najmłodszych, raczkujących z zabawami i chodzeniem, jest to wielka rozrywka.

Dla starszaków i uczniów podstawówek twórcy zabudowy pod place zabaw fundują większe urządzenia gwarantujące więcej frajdy. Takie place zabaw posiadają falowane, długie na kilka metrów zjeżdżalnie, huśtawki i karuzele, tunele dla dzieci do zabawy na przechodzenie, czy drążki do podciągania, po których najodważniejsi… chodzą. Dzisiaj na popularności zyskują zamknięte zjeżdżalnie, odcięte od świata, przypominające wielkie rury z parków wodnych. Są one rzecz jasna krótkie, ale i tak odcięcie światła słońca na chwilę budzi w dzieciach adrenalinę i chęć przejażdżki kolejny raz. Aż do zmęczenia.


Ogrodowy plac zabaw
Opracował: Rubber Mulch
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Place zabaw konstruowane są z myślą o potrzebach aktywizujących dzieci. Spotykane są jednak argumenty, że urządzenia na plac zabaw buduje się na jeden schemat - pod fizyczny ruch. Jakoby nie rozwijają kreatywnego myślenia. Są co prawda elementy składające się z wyszukania układanek, stoliki do planszówek, ale to wciąż za mało. Powierzchnie dzisiejszych placów zabaw pokrywane są elastyczną i niegromadzącą wody pianką, odporną również na intensywne temperatury i promienie słońca. W porównaniu do betonowisk i placów zabaw na płytach, tak licznych w niedawnej rzeczywistości widzimy postęp w kwestiach bezpieczeństwa.
2019-02-26 13:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.