Dlaczego warto czytać książki?


Poziom czytelnictwa na niemal całym świecie znacznie maleje. Niby jesteśmy sporo mądrzejsi, aniżeli poprzednie pokolenia, a tak czy siak nie czytamy aż tak wiele. Oczywiście i tak nie należy sądzić, iż kiedyś dosłownie wszyscy zaczytywali się w książkach - przecież analfabetyzm stosunkowo od niedawna nie jest zmorą w naszym społeczeństwie. Jednakże prawda jest taka, że ulega zmniejszeniu liczba osób, które są w stanie docenić książkę. Dlaczego maleje nieustannie czytelnictwo w Anglii, Australii, Skandynawii czy Polsce?
książki przygotowujące do matury
Opracował: Alberto G.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Cóż, pewnie rozchodzi się o to, iż nadal doba jest krótka - jeśli przez znaczącą część doby smacznie śpimy, zarabiamy na chleb, uczymy się, a na dodatek mamy wielu znajomych, nie powinno przesadnie dziwić, iż na czytelnictwo nie starczy nam wolnego czasu. Oczywiście nie należy zapominać o trzech najpoważniejszych zjadaczach czasu - komputer, telewizja i gry. Zapewne gdyby kiedyś ludzie mieli możliwość siedzieć na Youtube bądź Demotywatorach, dużo mniej chętnie sięgaliby po nawet interesujące książki (kliknij).

Polecamy też

Czy pewna rozrywka maleństwa jest kosztowna?

Posiadanie dziecka to niewątpliwie niesłychanie duża odpowiedzialność. Jako młodzi rodzice niejednokrotnie pragniemy zapewnić mu najlepsze warunki wzrostu, skutkiem tego też koniecznie musimy zaopatrzyć się jedynie w najlepszej jakości produkty. Bezpieczeństwo w trakcie zabaw to bez wątpliwości priorytet, który obligatoryjnie musi zostać przez nas osiągnięty. Praktyka pokazuje nam, że niestety po wielokroć nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat tego, w jaki sposób dokonać tego wybitnie wzniosłego założenia.


Naturalnie to wszystko wymówki - gdy pytamy się swojego znajomego z jakiej przyczyny nie przeczytał nawet Dostojewskiego, bardzo często słyszymy, iż w rachubę wchodzi chroniczny brak czasu. Słaba wymówka! Przecież owy znajomy najczęściej spędzi wiele czasu na choćby graniu czy oglądaniu głupich blockbusterów! A w końcu książki powodują, że człowiek ma możliwość wreszcie się wyciszyć, wypocząć. Trzeba również doceniać fakt, iż Książki zwiększają wyobraźnię, zasób słownika bądź wiedzę o bardzo wielu dziedzinach.


Zapewne w Sieci, przykładowo na forach dyskusyjnych, ciężko to zauważyć, lecz dużo osób za często popełnia bzdurne błędy ortograficzne. Oczywiście dzisiaj błędy są podświetlane, a więc to sprawiło, że ciężej o popełnienie błędu, lecz cóż z tego, jeżeli każdego dnia wypisujemy przykładowo faktury? Następny argument za tym, aby wreszcie sięgnąć po książkę. Nie ma lepszego sposobu na walkę z dysortografią, aniżeli właśnie nawet niezbyt mądra książka. W dalszym ciągu będzie spadało czytelnictwo, to pewne, lecz miejmy nadzieję, iż polskie elity nie będą zaliczać się do tego niezbyt chlubnego grona.
2019-04-12 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.