Dlaczego warto czytać książki?


Poziom czytelnictwa na niemal całym świecie znacznie maleje. Niby jesteśmy sporo mądrzejsi, aniżeli poprzednie pokolenia, a tak czy siak nie czytamy aż tak wiele. Oczywiście i tak nie należy sądzić, iż kiedyś dosłownie wszyscy zaczytywali się w książkach - przecież analfabetyzm stosunkowo od niedawna nie jest zmorą w naszym społeczeństwie. Jednakże prawda jest taka, że ulega zmniejszeniu liczba osób, które są w stanie docenić książkę. Dlaczego maleje nieustannie czytelnictwo w Anglii, Australii, Skandynawii czy Polsce?
książki przygotowujące do matury
Opracował: Alberto G.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Cóż, pewnie rozchodzi się o to, iż nadal doba jest krótka - jeśli przez znaczącą część doby smacznie śpimy, zarabiamy na chleb, uczymy się, a na dodatek mamy wielu znajomych, nie powinno przesadnie dziwić, iż na czytelnictwo nie starczy nam wolnego czasu. Oczywiście nie należy zapominać o trzech najpoważniejszych zjadaczach czasu - komputer, telewizja i gry. Zapewne gdyby kiedyś ludzie mieli możliwość siedzieć na Youtube bądź Demotywatorach, dużo mniej chętnie sięgaliby po nawet interesujące książki (kliknij).

Polecamy też

Z jakiego powodu należałoby wysyłać dzieciaki na szkolne wycieczki?

Impreza firmowa
Opracował: Tech Cocktail
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Od dawna wiadomo, że podróże kształcą. Odwiedzamy nowe miejsca, poznajemy nowych ludzi. Duża część z nas jeździła na szkolne wyjazdy, które odbywały się podczas roku szkolnego. Była to doskonała możliwość, aby odpocząć od nauki oraz spędzać czas z kolegami z daleka od szkolnych murów.


Wyjazd do jakiegoś muzeum czy kopalni soli, to dla dzieci znaczna dawka nauki, której nie doznałyby tak prędko i z taką przyjemnością, jak właśnie jeżdżąc na wycieczki szkolne.


Naturalnie to wszystko wymówki - gdy pytamy się swojego znajomego z jakiej przyczyny nie przeczytał nawet Dostojewskiego, bardzo często słyszymy, iż w rachubę wchodzi chroniczny brak czasu. Słaba wymówka! Przecież owy znajomy najczęściej spędzi wiele czasu na choćby graniu czy oglądaniu głupich blockbusterów! A w końcu książki powodują, że człowiek ma możliwość wreszcie się wyciszyć, wypocząć. Trzeba również doceniać fakt, iż Książki zwiększają wyobraźnię, zasób słownika bądź wiedzę o bardzo wielu dziedzinach.


Zapewne w Sieci, przykładowo na forach dyskusyjnych, ciężko to zauważyć, lecz dużo osób za często popełnia bzdurne błędy ortograficzne. Oczywiście dzisiaj błędy są podświetlane, a więc to sprawiło, że ciężej o popełnienie błędu, lecz cóż z tego, jeżeli każdego dnia wypisujemy przykładowo faktury? Następny argument za tym, aby wreszcie sięgnąć po książkę. Nie ma lepszego sposobu na walkę z dysortografią, aniżeli właśnie nawet niezbyt mądra książka. W dalszym ciągu będzie spadało czytelnictwo, to pewne, lecz miejmy nadzieję, iż polskie elity nie będą zaliczać się do tego niezbyt chlubnego grona.
2019-04-12 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.