W jaki sposób ubrać dziecko do Pierwszej Komunii? Sprawdź, spośród jakich propozycji możesz wybierać

Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim istotne wydarzenie duchowe. Jednakże poza spotkaniami w kościele oraz należytym przygotowaniem się pod kątem religijnym, znacząca jest też cała oprawa, o którą muszą zatroszczyć się rodzice. Na pierwszym miejscu znajduje się wybranie ładnego ubrania dla dziecka. Jeżeli nie ma wymogu ubierania pociech w alby komunijne, rodzice mogą samemu zadecydować, jaki strój nałoży tego dnia jego dziecko.

I Komunia Św.
Opracował: Charles Clegg
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Alby komunijne (wejdź i sprawdź) zazwyczaj szyte są ze sterczu, zatem nie przepuszczają powietrza oraz przez to nie zapewniają komfortu noszenia. Pociecha momentalnie spoci się, również siedząc w kościele, ponieważ w tłumie ludzi w parę minut powietrze może zrobić się duszne i nieprzyjemne. Zaletą sterczu jest jego elastyczność, ale gdy mamy na uwadze komfort naszej pociechy, zdecydujmy się na alby z atłasu. To zdecydowanie lżejszy i chłodniejszy materiał. Choć jest odrobinę droższy, to warto jest w niego zainwestować, gdyż dziecko musi spędzić w albie cały dzień.

Alternatywą dla tego rodzaju stroju są suknie oraz garnitury komunijne. Wybierając tę opcję będziemy mieć naprawdę szerokie pole wyboru. Jeżeli chodzi o sukienki, najlepiej jest przymierzyć parę modeli, by przekonać się, w jakiej sukience nasza córka dobrze się czuje. Suknia nie może uwierać ani przeszkadzać w chodzeniu. Tego rodzaju kreacje mogą mieć sporo falban, koronek, jak również bufiaste rękawy, jednak znacznie ładniejsze są proste fasony, jakie nie przyćmiewają naturalnej urody dziecka. Garnitury komunijne to znacznie mniejszy problem z wyborem, tym bardziej, iż chłopcy też mniej wymagają - przejdź na www.ubiory-komunijne.pl.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.