Jak zabawki wpływają na rozwój najmłodszych, po które najlepiej sięgać i w które inwestować?

Dzieci momentalnie uczą się kolejnych rzeczy, dlatego należy zadbać o to, by interesowały się zabawkami, które wykształcą ich inwencję, wyobraźnie, spostrzegawczość.


lego city
Opracował: Guillermo Viciano
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
lalki Chou chou
Opracował: Kris Duda
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Na rynku dostępna jest cała masa zabawek, część z nich ma walory edukacyjne i w takie trzeba inwestować, by pomóc dziecku w jego rozwoju. Firmy natomiast przeganiają się w projektach wielobarwnych, często nietanich oraz wielokrotnie nie wnoszących zbyt wiele wartości do życia dziecka zabawkach. Inwestycja w zabawki, które zezwalają na swobodną twórczość, rozbudowują kreatywność, pozwalają samodzielnie myśleć, rozbudzają wyobraźnię, rozwijają spostrzegawczość i zdolności zręcznościowe, to coś w co warto inwestować. Takimi przykładami są m.in. lalki Chou chou oraz lego city czy również lego klasyczne, które daje możliwość swobodnego działania. Interaktywne lalki Chou chou dostępne są dla dzieci, które ukończyły drugi rok życia. Zabawka ta posiada różne dźwięki, m.in. śmieje się, płacze oraz gaworzy. W klasycznym pakiecie poza lalką znajduje się butelka, smoczek, śpioszki oraz śliniak. Dzieci bawiąc się lalką mają szansę nauczyć się opiekuńczej postawy oraz okazywania empatii. Lego city czy tradycyjne to też świetna opcja jeżeli chodzi o zabawkę dla dziecka czy też prezent - sporo więcej. Klocki lego odznaczają się bowiem szeregiem atutów, na które należy zwrócić uwagę. Mają doskonałą jakość, przedział wiekowy jest w zasadzie nieograniczony, poza klockami można zakupić również wiele związanych z nimi książek, komiksów lub filmów, nowości pojawiają się na bieżąco, cena adekwatna jakości, są ponadczasowe, wiecznie modne, atrakcyjne, można je przenosić z pokolenia na pokolenie oraz cały czas uzupełniać swoją kolekcję, gdyż starsze modele pasują do nowych. Łączenie pakietów, nieograniczone opcje w budowaniu, tworzeniu, kolekcjonowaniu sprawiają, iż trudno odnaleźć w nich wady. Zdecydowanie jednak nie są przeznaczone dla dzieci poniżej trzeciego roku życia, ze względu na dużą liczbę drobnych elementów w pakietach -
Jeżeli już inwestujemy w zabawki, pomyślmy o takich, które będą nie tylko trwałe oraz w świetnej jakości, ale i tych, które wpłyną na dziecko pozytywnie.


Polecamy też

Czy wiemy jak wspaniałe okazują się być rampersy?

Dron
Opracował: Dennis Jarvis
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pragniemy, aby własne potomstwo było wygodnie, lecz równocześnie także ładnie ubrane? A może będzie zależało nam również na tym, żeby zakładanie ubrać nie trwało nazbyt długo oraz żebyśmy nie byli zmuszeni się przy nim zbytnio męczyć? Powinno się przypatrzeć jakiego rodzaju rzeczy dla dzieci będą nam proponowane, tak byśmy mogli znaleźć to najlepsze.


Rampersy mają szansę być krótkie oraz długie
2019-03-28 16:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.