Od jakiego czasu są używane, z czego były tworzone i do czego w ogóle służą znane termofory?

Czy wiesz, jaki towar, używany od około pięciuset wiosen, określany jest przez ich właścicieli per zimowy kompan? Wstępnie mogli go zakupić wyłącznie bardzo bogaci ludzie, a od XX w. już również ci mniej zamożni.


Pizza z żółtym serem
Opracował: MSM Mońki
Podpatrzone na: MSM Mońki


informacje
Opracował: Sahara Presentation Systems


W XVI w. przedmiot taki był wytwarzany z cyny. Niezwykle wielokrotnie posiadały rozbudowane przybrania w postaci monogramów swoich posiadaczy oraz np. dat ukazania się.


Polecamy też

3DR SOLO zezwoli nam nagrywać wszystkie zachowania

Dron z kamerą
Opracował: Peter Linehan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Robot 3DR SOLO świetnie sprawdza się na ciężkie obszary
Czasami jest tak, że chcemy zarejestrować coś co będzie trudno dostępne i nie zawsze jesteśmy w stanie tam dotrzeć, pomimo naszych usilnych próśb. Wtenczas trzeba w to miejsce wysłać odpowiednią kamerę, takiego mini robota 3DR SOLO, który wszędzie się wciśnie, nic mu nie będzie straszne, a dodatkowo będzie naprawdę łatwy do pokierowania, dzięki czemu uzyskamy upragniony materiał.


Takie zbiorniki posiadały bardzo wszelakie wzory: były owalne, kwadratowe albo okrągłe. Mogły także przybrać nieco bardziej złożoną formę, przykładowo ludzkiego serduszka. Czy wiesz już, o jakiej sprawie mowa? Tak, to termofory. W późniejszych wiekach robiono je z miedzi oraz mosiądzu, co bardzo zwiększyło ich popularność. Jeszcze później do ich wytwarzania wykorzystywano taki surowiec jak aluminium. Jednak prawdziwy przełom nastąpił na samym początku XX wieku, kiedy to termofory rozpoczęto produkować z gumy. Ich wynalazcą był chorwacki inż. Eduard Slavoljub Penkala. Takiego rodzaju termofory opatentował on w 1903 r. Wszakże czym w ogóle są termofory i do czego służą?


Więc takowe termofory to gumowe zbiorniki wypełniane gorącą wodą, które służą do miejscowego ogrzewania człowieczego ciała. Ich szczególną właściwością jest to, iż potrafią utrzymać temperaturę poprzez znaczny czas, wręcz do trzynastu godzin. W obecnych dniach najbardziej znane są termofory niejako ubrane w pewien rodzaj poszewki wykonanej np. z wełny.


To bogactwo różnych rodzajów i kształtów sprawia, iż obecnie termofory mogą również pełnić rolę dekoracyjną. Wszakże termofory służą przede wszelakim do redukowania bólu, na przykład brzucha.
2018-09-17 07:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.