Czapki dla dzieci powinny być wyjątkowo ciepłe oraz przyjazne w dotyku, szczególnie gdy kupuje się czapkę na zimę

Zima to czas, kiedy za oknem jest naprawdę niemiło. Nawet jeżeli nie ma mrozu, trzeba starannie się okrywać, żeby nie przeziębić się i nie zachorować.


To szczególnie ważne w wypadku dzieci, którym potrzeba wkładać cieplutkie czapeczki.


Polecamy też

Maluchy potrzebują odpowiednich nakryć głowy, aby chronić uszka przed zimnem i wiatrem

kobiety na zakupach
Podpatrzone na: travelalberta.com
maluchy miewają wrażliwsze uszy, co potrafi doprowadzić do licznych niemiłych chorób z zapaleniem ucha na czele. Pomyślnie można je przed tym skutecznie chronić, ubierając ciepłą czapkę w zimne i wietrzne dni.


Zakup czapkę na zimę


Już jesienią trzeba pomyśleć o kupnie czapeczki zimowej dla swojej pociechy, by być gotowym na nadejście zimniejszych dni. Czapki zimowe dla dzieci powinny być naprawdę ciepłe, a równocześnie przyjazne dla dziecka (czapki na zimę dla maluchów). W wypadku całkiem maleńkich dzieciaków najlepiej spisują się czapki z wypustkami zasłaniającymi uszka. Lepiej pomyśleć także o zakupie czapki zawiązywanej pod brodą, bo dzięki wiązaniu dziecko tak lekko nie zdejmie nakrycia, a mama zyska pewność, że uszy będą porządnie zakryte przed zimnem albo wiatrem.


zupa
Opracował: Mike Gifford
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Trzeba patrzeć na wymiar


Czapki zimowe dla dzieci muszą być cieplutkie, ale nie wolno zapominać także o wygodzie malucha. W przypadku, kiedy kupuje się czapeczkę dla pociechy, należy ją założyć oraz skontrolować, czy nie okaże się zbyt ciasna. Czapka powinna być wykonana z miłej w dotyku, a równocześnie rozciągliwej materii, bo wtenczas dobrze przylega do głowy, ale nie uciska. To istotne także dla wygody zakładania, bo jeśli czapka jest obcisła, może być z tym problem, maluch będzie się wzbraniać przed nakładaniem czapeczki. W przypadku, jeżeli dziecko nie chce chodzić w czapeczce, można pozwolić mu wybrać samodzielnie nakrycie głowy.


Dziś w sprzedaży znajduje się tak wiele interesujących rzeczy, że bez wątpienia maluch odnajdzie coś dla siebie, albo mama kupi czapkę z jego ulubionym bohaterem bajkowym.
2017-09-18 06:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.