Kosmetologia okazuj się być nade wszystko wiedzą o zdrowiu oraz pielęgnacji urody

Kosmetologia jest jedną z dyscyplin medycyny. Głównym obszarem jej działania jest skóra, włosy, paznokcie. Ta dziedzina nauki jest mocno połączona z dermatologią.


http://wsf.wroc.pl/
Opracował: Raoul Snyman
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Obejmuje bowiem kosmetykę skóry chorobowo odmienionej i tej pozbawionej defektów.


Oprócz wiedzy praktycznej, kosmetologia obejmuje również obszerną wiedzę z teorii. Mądrość jaką poznają studenci jest z zakresu chemii kosmetycznej, elementów i surowców będących składnikami kosmetyków. Jest dziedziną która rozprzestrzenia się coraz mocniej. Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, iż właśnie teraz zauważyć można najbardziej widoczny ekspansję kosmetologii. Dlatego też zapotrzebowanie na znakomicie wykształconych pracowników. Coraz większa ilość uczelni wprowadza ten kierunek nauki. Powstają także nowe uczelnie o takim kierunku. Kierunek kosmetologia staje się dzisiaj bardziej popularna niż większość kierunków, które jeszcze kilka lat temu były mocno oblegane przez maturzystów. Kosmetolog jest to osoba która zakończyła studia wyższe. Studia takie trwają do 3, 5 roku, w zależności od metody nauki i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Studenci najbardziej poszukujący wiedzy, rozszerzają własne wykształcenie o dyplom magistra kształcąc się na kierunkach mocno związanych z kosmetologią - kierunek kosmetologia.


Na pewno największym plusem przy wyborze tego kierunku studiów jest jego aktualność i zapotrzebowanie na rynku pracy. Co potwierdzają sami studenci. Studia te gwarantują zdobycie pragmatycznej wiedzy o recepturze i działaniu kosmetyków.


Polecamy też

Przyrządy dla dziatwy na place zabaw

chłopiec gra na Xbox 360
Opracował: Redazione Fuorigio.co
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Place zabaw aktywizują wyobraźnię dzieci, inspirują do kontaktu z rówieśnikami, do pokonania nowych wyzwań i przede wszystkim do ruchu na świeżym powietrzu.


Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które można umieścić na placu zabaw.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.